05 May 2016

SUKI DOT DRESS

Her ne kadar şu sıralar havalar bizleri üşütse de ben yazı çoktan getirdim ve elbiselerimi giymeye başladım,ama aramızda kalsın evde hala kazağımı giymeye devam ediyorum.
 The Rushing Hour markası bu elbise favorilerimin arasına girdi.Elbisenin modeli oversized dir ama ben kemer ile biraz daha şık bir görüntü yarattım.
İki sezondur hit olmaya devam eden bağcıklı babetleri alıp almamak arasında kararsızdım.Bu bağcıklı babetler her şey ile uyumlu olduğundan ve modası hala geçmediği bende aldım.Ayakkabiv markası bu ayakkabı oldukça rahat ve kullanışlı.Bu markayı keşfettiğimden beri yaz kış severek ürünlerini kullanıyorum.

ENG: The weather is still cold,but for me is summer came and i started to wear my dress.By the way keep this secret between us i still wearing my sweater at home.
This new dress from The Rushing Hour dress is my new favorite.It's a oversized model but i changed the look with a belt.Hope your like it.
The lace up flats is still fashionable and you can wear with all outfits.I could not resist and bought me one.                                                                            Wearing;

                       The Rushing Hour Suki Dot Dress (here) ,Ayakkabiv Lace up Flats (here)

                                                                   Urban Watch (here)

4 comments:

 1. So classy!!!

  I would like to invite you to write a guest column for Blog and The City. Please read some of them on our website to get an idea of it, and mail us at info@blogandthecity.net if you're interested.

  x Sophia

  Personal blog | Tao of Sophia
  Founder | Blog and The City

  ReplyDelete
 2. Always looking so stunning! That dress is amazing, love the dot details!

  xx Sarah-Allegra
  http://www.fashionequalsscience.com

  ReplyDelete
 3. Que pasada de outfit. Me encanta, estas genial. Un besito y te invito a mi blog bonita.
  Lassietemaravillasdeamanda.blogspot.com

  ReplyDelete