14 February 2017

VALENTINE'S DAY ❤️️
Herkese selam! Bir kaç zamandır ortada yoktum biliyorum,ama şimdi tekrar geri döndüm.Hem de yeni yazıma Şubat ayın en özel günü olan "Sevgililer Günü" postunu yayınlayarak.Sevgilisi olanlar veya olmayanlar hiç üzülmeyin, sevdiğin birine seni seviyorum demek en önemlisi.Bu ister ailen ister arkadaşlarınızdan biri olsun.Önemli olan bence sevgi....


Bugünün kombini tabi ki "Sevgililer Günü" hakkında ve bu yüzden klasik giyindim.İlla sevgiliniz veya eşiniz için değil arkadaşlarınızla da buluşurken tercih edebilirsiniz bu kombini.Evet biliyorum yine beyaz spor ayakkabılarım ama spor ayakkabılarımı giyip görüntümün biraz sportif olmasını istedim,ama siz spor ayakkabı yerine topuklu bir bot veya stiletto ile tamamlayabilirsiniz.

Kıyafetimin monochrome bir tarzda olmasını istedim.Söz veremesem de 2017 yıllı ile beraber daha renkli giyinmeye çalışacağım..Bu da iyi bir başlangıçtır bence.Ve umarım beğenirsiniz bunu gerçekleştirdiğim zaman..Gerçi beni bazen meşhur pembe kazağım ile görenler mutlu olmuyor değiller hani...Wuhuuuu!!

Beyaz gömleğimin önünde detayları var ve kendinden siyah ipli.İster kurdele yapabilir isterseniz bir düğüm atıp salık bırakabilirsiniz.Gömleğimi h&m den bir kaç sezon önce almıştım,ama bence modası hiç geçmiyor ve dolabınız için olmazsa olmazlardan biri.Bu gömleğin artısı siyah kurdeleyi çıkarabiliyor olabilmeniz.
Pantolon olarak siyah yüksek bel bol kesim pantolon giydim.Pantolonum LC Waikiki den ve "son
kalanlar" kısmında tesadüfen buldum.Zaten pantolon da Limited Edition muş. Son zamanlarda bu markaya sık sık girer oldum çünkü hem uygun fiyatlı hem de tarzıma göre bulabileceğim ürünler oluyor.Benim için önemli olan ürünün pahallı olması değil tam tersine uygun fiyatta ve tarzıma hitap etmesi.Şu sıralar bu pantolonu ayağımda sık sık görürseniz şaşırmayın çünkü hem çok rahat hem de her şey ile uydurabiliyorum.Bu tarz pantolonlar yeni sezon Zara ve Mango da bulabilirsiniz.

Blazar ceketim Zara dan ve kendisi olmasa olmazlardan biri.Herkesin Gardırobunda olması gerekiyor bence.Ben dar kesim değil de daha çok oversized olmasını seviyorum balzer cekelerimde.

Çanta olarak ise The Madame Bag markasının clutch modelini tercih ettim.Bu clutch çantayı bu kadar çok sevmemin nedeni halkasının bulunması.Bu sayede illa çantanızı koltuğunuzun altına sıkıştırmanız gerekmiyor.Zaten marka,bunu düşünerek ürettiğini söyledi.Renk uyumundan dolayı da markanın siyah beyaz olanını kullandım.

Sevgililer günü deyince aklımıza gelen renk tabi ki kırmızı.Bende kırmızıyı,rujum da kullandım.Son olarak güneş gözlüğüme gelecek olursak bu Nividas marka gözlükler bu ara benim favorim.

Umarım herkes harika sevgi dolu bir Sevgililer günü geçirir.Unutmayın sevdiklerinize seni seviyorum demekten utanmayın.Sizleri seviyorum...❤️️

ENG: Hi lovelie,i have gone for a while,but now i'm here!! My new post is about Valentine's Day.This day is the most important day of the month.Those with or without loved.Don' worry guys,what matters say some one do you love "i Love" ,this can be your family or your friend.

Todat is all about Valentine's Day look.Wearing the classic combination....because it's Valentine's Day...yayyyy.Don't have lover to wear elegantly?you can wear for your friends or just for you.... ;)
I change my classical look with my kicks to look a little bit sporty......Wohooooooo! You can wear a stiletto or a bottie of,course.


Usually,i worn my outfits in monochrome,but after this i'll try to be more colorful in my outfits. .When i worn my classic pink knit,all my friends like it and they say " you should more colorful" :) okey guys i'll try.......

Today i'm wearing classic sporty look for Valenine's day.Bow detailed white shirt,high flowing trousers,blzer jacket.I love this detailed shirt.It's from H&M .I think bought for two years ago.But this shirt is a Indispensable piece.I love this shirt because you can remove the bow and the details in front of the shirt it'so beautiful!!!!
My new piece that i add to my wardrobe is the high flowing trousers.Looks so good,right?After this i'll buy more flowing trousers!You can found similar flowing trousers from the new season Zara and Mango.My trousers was limited edition.My clutch bag is from The Madame Bag and it's my favorite one.Because the ring is so useful.Thank you "The Madme Bag.What do you think abour my new Nividas sunglasses.It' definietly my favortite. And i use red on my lipstick."Valentine"means Red.And finally my Zara blazer Jacket.A blazer jacket is also a classic pieces and everyone should get one.Love you guys.....❤️️


Collaboration with:  @Nividas and @ The Madame Bag
WEARING;

H&M SHIRT (SIMILAR HERE)  LC WAİKİKİ HIGH RISE FLOWİNG TROUSERS (HERE)

ZARA BLAZAR JACKET (SIMILAR HERE) THE MADAME BAG THE CROSSES CLUTCH BAG (HERE)

Nividas Paris Sunglassses (here)

1 comment:

 1. In this fashion my colleague Wesley Virgin's story begins with this shocking and controversial video.

  As a matter of fact, Wesley was in the army-and shortly after leaving-he discovered hidden, "MIND CONTROL" tactics that the government and others used to obtain whatever they want.

  THESE are the EXACT same secrets lots of famous people (especially those who "come out of nowhere") and elite business people used to become rich and famous.

  You probably know how you use only 10% of your brain.

  That's mostly because the majority of your BRAINPOWER is UNTAPPED.

  Maybe this expression has even occurred IN YOUR own brain... as it did in my good friend Wesley Virgin's brain 7 years ago, while driving an unlicensed, beat-up bucket of a car without a license and $3.20 in his bank account.

  "I'm absolutely fed up with living paycheck to paycheck! When will I become successful?"

  You've taken part in those types of thoughts, isn't it right?

  Your very own success story is waiting to start. All you need is to believe in YOURSELF.

  CLICK HERE TO LEARN WESLEY'S SECRETS

  ReplyDelete