07 September 2015

MINIMAL HOME DECO

Uzun zamandır planlayıp bir türlü yazamadığım ev dekorasyonu hakkındaki yazımı nihayet yazmaya fırsat buldum.Bu yazımda size minimal ev dekoru hakkında bir kaç bilgi vereceğim.Sizde evinizde sade bir görünüm yaratmak istiyorsanız mutlaka bu yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Minimal ev dekorasyonundaki en önemli kural sade ve olabildiğince az eşyanın dekore edilmesidir.
Koltuk takımınızı beyaz,gri,siyah veya krem renklerden yana kullanın.Benden size bir tavsiye evinizi oturma takımı ile doldurmayın.Ferah bir görüntü her zaman en güzelidir.Evinizi mobilyalarla doldurmak artık eskide kaldı anlayacağınız.
Evinizin şekline ve metrekaresine göre L takım veya üçlü ve ikili takım seçmek tamamen size bağlıdır.Orta masalar artık hem küçük hem kullanışlılar, o yüzden seçim yapmadan önce mutlaka iyi araştırma yapmanızda fayda var.Renk olarak diğer mobilyalara uyumlu olmasına mutlaka dikkat edilmeli.Televizyon ünitesi alıp almamak yine size kalmış; ama sade ve kullanışı olması en önemli noktadır.


Yemek masasınızı  sandalyelerle takım almak zorunda olmadığınızı sakın unutmayın.Oturma odanızın tamamını bir mağazadan değil farklı farklı yerlerden takım yapabilceğinizi hatırlatırım.


 

Eskisi gibi camlı vitrin ve aynalı dolapları alarak evinizi doldurmayın,bu hem evinizde kalabalık bir görüntü yaratacak hem de sıradan olmasına neden olacaktır.Bu yüzden kullanışlı ve bol kapaklı sade bir renk dolap evin minimal bir görüntü yaratmasını sağlar.

 


Dekorasyon kısmına gelindiğinde dikkatli olmalıyız.Evet kabul ediyorum artık mağzalarda birbirinden güzel parçalar var ve almamak için büyük mücadeler verildiğini de çok iyi biliyorum,ama minimal dekorda en önemli şey sadelik ve az eşyanın bulunmasıdır.Bu sadece mobilyalarda değil dekorasyon için de geçerlidir.
Her gördüğünüz dekorasyon parçasını almayın ,çünkü farkında olmadan alakasız parçaları aldığınızı ve gereğinden çok şey aldığınızı göreceksiniz.Evinizi süs eşyalar ile doldurma gerek yoktur.Bir kaç kullanışlı vazolar,çerveler,şamdanlıklar,farklı tasarım parçaları ile evinize güzel bir hava katabilirsiniz.Dekorasyon parçaların renklerini birbirine uyumlu olmasına özen gösterin ve gri,siyah,beyaz,ahşap renkten uzaklaşmayın.


Çervelerinizin içine doğa manzarası veya  size ait resimlerin olması şart değil.Yazı,artistik resimler her şey olabilir, ama siyah beyaz veya düz renk olması önemli bir nokta.
Evinize kaktüs veya yeşil bitkiler ile dekore etmeyi unutmayın.Dekorasyon olarak son zamanlarda moda olan moda kitapları ile de dekore edebilirsiniz.

Evinizdeki sadelliği ve uyumu koruyun ve minimal tarzda bir dekor için kolları sıvayın.

No comments:

Post a Comment